Každá žena touží být krásná a málokterá se může pochlubit dokonalou pletí. Jednu trápí akné, druhou černé tečky. Zbavit se jich většinou není jednoduché, klíčem je pravidelná péče o pleť. Pomáhají čisticí pleťové vody, peelingy a masky. Ty si snadno vytvoříte i doma.
Pleťovou masku je vhodné používat jednou až dvakrát týdně. Pokud chcete dvakrát, je dobré mít rozdílné typy – např. jednu čistící a druhou výživnou. Jinak se pleť vysušuje.
Vyberte si správný typ masky
Při výběru pleťové masky si dávejte pozor, na co je určená. Pokud máte problém s černými tečkami, pořiďte si masku přesně na ně. Vyrábí se i masky na akné. Jestliže na nic vyloženě netrpíte, pořizujte si výživné nebo čisticí. Pleť je po nich hladší, svěží a vyživená.
Těžko říct, která maska je nejlepší, protože každá pleť je jiná, a proto i vám bude nejspíš vyhovovat něco jiného než vaší kamarádce. Je dost možné, že po některých maskách budete mít pleť extrémně vysušenou nebo podrážděnou. V takovém případě zkuste jinou značku. Úplnou sázkou na jistotou jsou doma vyráběné pleťové masky z přírodních surovin. U těch totiž víte, co se v nich nachází. A nebojte, přípravu zvládnete i vy.
Zkuste některý z domácích receptů
Na suchou pleť: Rozmačkejte celý banán, přidejte dvě malé lžičky panenského olivového oleje a jeden vaječný žloutek.
Na mastnou pleť: Nastrouhejte najemno jedno jablko, přidejte lžičku bílého jogurtu, lžičku medu, půl lžičky mleté skořice a lžičku ovesných vloček.
Proti vráskám: Smíchejte nastrouhanou okurku a bílý jogurt.
Pro vyčištění pleti: Smíchejte ovesnou mouku s vodou, naneste na obličej a až popraská, jemně ji odrolte.
Před použitím pleťové masky je vhodné pleť vyčistit a napařit ji nad horkou párou, aby lépe vstřebala účinné látky. Pleťovou masku je dobré nechat působit zhruba dvacet minut, pak ji můžete šetrně smýt. V obchodech seženete i slupovací masky, které je snadnější sundat z obličeje.